sohbet odaları
sohbete başla

Sohbete Başla

Hızlı bir şekilde takma nick alıp sohbete başlayabilir, kesintisiz sohbetin keyfine varabilirsin.

kullanıcı
sohbet arkadaş

Sohbet

sohbet İnternetin ve teknolojinin yaygınlaşmasıyla birlikte “chat” kavramı da hayatımıza girdi. Türkçede Sohbet anlamına gelen bu kelimeyle sohbetler internet alemine taşındı. Gün içinde ikili veya gruplu birliktelikler yetmiyormuş gibi geceleri bazen de sabaha kadar sohbetler sürüyor. Eskiler bir araya geldiklerinde “iki lafın belini kıralım” diyerek muhabbete başlarlardı. Günümüzde bu muhabbet telefonla konuşmalara ve internetten chatleşmelere dönüştü. Yeni nesilin aklına sohbet nedir gelebilir. Arkadaşınızla veya arkadaşlarınızla bir araya geldiğinizde belirli konular üzerinde konuşmalarınıza sohbet denir.

Sohbet Odaları

sohbet odaları Sohbet odaları gerçek ve belirli seviyenin üstündeki insanların buluştuğu platformlardır. Bu nedenle, gayri ahlaki, şiddet içeren ve cinsel içerikli konuşma ve davranışlara izin verilmiyor. Üslubunuz ve konuşmalarınız naif ve seviyeli olmalıdır. Sohbetlerin sanal aleme taşınmasıyla birlikte sohbet odaları adıyla internet siteleri kurulmaya başlandı. Sadece Türkiye’nin değil, dünyanın her tarafından kişiler aynı platformda buluşma imkanı buluyorlar. Toplum içine karışmakta ve sosyalleşmekte zorlanıyorsanız, duygularınızı açıkça ifade edemiyorsanız, sohbet odasına girerek yeni arkadaşlıklara yelken açabilirsiniz.

Toplum içine karışmakta zorlanıyorsanız, düşüncelerinizi açıkça ifade edemiyorsanız ya da yanlış anlaşılmaktan korkuyorsanız, sohbet odaları bu durumlar için ideal ortamlardır. Hakim olduğunuz veya merak ettiğiniz konuyla ilgili bir sohbete katılabilirsiniz. Kimse sizi tanımadığı ve görmediği için rahat konuşabilirsiniz. Sohbet odalarının en büyük avantajı, ücretsiz olmasıdır. Dünyanın öbür ucundaki akrabalarınızla, sevdiklerinizle online olarak da ücretsiz konuşabiliyorsunuz.

Sohbet Siteleri

sohbet siteleri Sohbet siteleri arasında son zamanlarda kaliteli ve güvenli hizmeti ile birçok kişi tarafından tercih edilen mevsim.org sohbet sitemiz, birçok kişinin sağlıklı ve güvenli iletişim içerisinde olmasını sağlıyor. Sağlıklı ve güvenli sohbet için tüm imkanların en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü, belli bir üyelik kuralı çerçevesinde hizmetlerimizi sunuyoruz. İnternet ortamında sohbet edebilmeniz için bilgisayarınızda mirc programının olması gerekiyor. Bu program, internette sohbet etmenizi sağlıyor.

Eğer bilgisayarınızda yüklü değilse, sohbet odasının sitesinden indirebilirsiniz. Sohbet siteleri'nin en büyük kolaylığı ücretsiz olmasının yanı sıra zorunlu üyelik şartının da olmamasıdır. Siteye giriş yaptıktan sonra kendinizi tanıtabileceğiniz bir “nick” belirliyorsunuz. Bu sizin takma adınız oluyor. Bu takma adınızın başkaları tarafından da kullanılmasını ve her defasında yeni bir nick kullanmak istemiyorsanız siteye ücretsiz üye olup, nickinizi kayıt altına aldırabiliyorsunuz.

Chat

chat Sohbet esnasında akıcı bir dil kullanmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Kibar ve argodan uzak bir dil kullanmanız da karşı taraftaki kullanıcıyı memnun edecektir. Chat yapmaya başlamadan önce karşınızdakinin hobilerini, ilgi alanlarını dikkate almayı unutmayın. Yeni arkadaşlıklar kurmak için bu hususların önemli olduğunu unutmayın. İnternet teknolojisinin gelişmesi sayesinde insan yaşamı değişik yönlere doğru biçimlenmeye başlamıştır.

Geçmiş zamanlarda kişiler, kendilerine arkadaş edinmek adına değişik kafelere gidip veya farklı ortamları ziyaret ediyorlardı. Fakat günümüzde gelişen teknolojinin neticesinde geliştirilen sohbet siteleri, bireylerin birbirleriyle yeni arkadaşlıklar kurmak adına ziyaret etmiş oldukları ortamların yerini almayı başarıyor. Bu sitelerin aracılığıyla herkes, kendisine göre uygun biriyle tanışmaktadır ve seviyeli dostluklar kurmaktadır.

Mobil Sohbet

mobil sohbet Günün her saatinde istediğiniz gibi giriş yapacağınız sitenin mobil uyumu da bulunuyor. Böylece mobil sohbet imkanını kullanarak istediğiniz yerden de siteye giriş yapabilirsiniz. Mobil cihaz üzerinden giriş yapmak isteyenler yine kullanıcı adı ve varsa şifre girmek durumundadır. Üyeliğiniz yoksa yine şifresiz giriş yapabilirsiniz. Bilgisayara olan bağlılığı ortadan kaldıran mobil uygulama sayesinde istediğiniz yerden rahatlıkla sohbet odalarına giriş yapabilirsiniz. Mobil cihaz üzerinden siteye giriş yapabilmeniz için cihazınıza herhangi bir uygulama yüklemek durumunda değilsiniz. Cihazın internete bağlı olması yeterli olacaktır. Akıllı telefonlar ile siteye giriş yapmakta zorlanmazsınız.
Genel Kurallar
  • kural 1Genel odalarımızda sohbet ederken özel konulara girmek (din, siyaset, ırkçılık v.b) ,
  • kural 2Yönetici arkadaşlarımızın (~ , & , @ ve % konumundakiler) yapmış oldukları uyarılara aykırı davranışlar,
  • kural 3Maddi çıkar sağlamak amacıyla (para, kontör, kredi kartı bilgileri) istemek ve dolandırıcılığa yeltenmek,
  • kural 3Devlet büyüklerine hakaret etmek ya da küçük düşürmek,
  • kural 3Özel sohbet pencerelerinde T.C yasalarına ve Türk aile terbiyesi dışına çıkmaya kalkışmak,
  • kural 3Diğer internet sitelerinin yada herhangi bir ürünün reklamını yapmak KESİNLİKLE YASAKTIR!
Sık Sorulan Sorular